Blue Grey Red
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 • PayPal од денес во Република Македонија

  Од денеска, 17 јуни, вторник, 2014 година, Република Македонија и официјално влегува во групата на PayPal. Со задоволство Ве информираме дека граѓаните ќе можат да ги користат услугите на Pay…

  Повеќе...

 • Е-top up услуга од ВИП

  Новата услуга што ја најави ВИП,мобилниот оператор,која во соработка со УНИ банка беше презентирана во Скопје и наречена "E-top up" се стави во употреба откако во живо беше извршена првата…

  Повеќе...

 • Светскиот пазар достапен преку интернет продавница

  Извештајот за состојбата со електронската трговија што го изготви УСАИД на барање на Министерството за информатичко општество и администрација, покажа дека електронската трговија, во нашата земја не е доволно развиена…

  Повеќе...

 • Како Србија размислува за електронска трговија

  Е-трговијата станува доста актуелна тема во Македонија но и во соседните држави. Ова е важно бидејќи ќе придонесе до поставување принципи за водење на е-трговијата на Балканот кој иако заостанува…

  Повеќе...

Анкета

Дали ви се допаѓа нашата веб страна ?
 

Календар

February 2021
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
You are here:
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 • Е-продавници

 • Банки

 • Платежен процесор

Е-top up услуга од ВИП

Новата услуга што ја најави ВИП,мобилниот оператор,која во соработка со УНИ банка беше презентирана во Скопје и наречена "E-top up" се стави во употреба откако во живо беше извршена првата трансакција.Оваа услуга овозможува купување на припејд кредит преку интернет што истотака беше и цел да се промовира електронската трговија во Македонија. Корисниците(засега само оние) кои поседуваат MasterCard картичка, ќе можат да ги надополнат своите припејд сметки во износ од 100 до 5.000 денари, преку пристапување на веб сајтот на операторот - Vip.mk.

"Ни претставува особено задоволство што повторно успеавме први на пазарот да ја понудиме оваа поволност и услуга на нашите припејд корисници. Благодарание на успешната соработка со Уни банка, Вип оператор успеа да овозможи дополнителна предност и вредност за своите корисници." изјави Марио Цвитковиќ, маркетинг диретор на ВИП. "Дополнително, горди сме и што успеавме да го направиме првиот чекор кон отварање на електронската трговија во Република Македонија."

 

На презентацијата, беше дискутирано и за електронската трговија во Македонија, и притоа беше истакнато дека досега со издадени над милион кредитни картички и релативната покриеност на населението со овие платежни средства, статистиките за е-трговијата се поразителни.